مجتمع فنی تهران نمایندگی شهریار


دپارتمان طراحی لباس


نگرش جهانی به صنعت پوشاک، طراحی مد و طراحی دوخت و ملزومات جانبی و تطبیق آنها با نیازهای جامعه ایرانی و ضرورت نیاز به وجود کارگاه های تخصصی مدرن و بر اساس استاندارد های بین المللی سبب شده است دپارتمان فناوری مد و پوشاک مجتمع فنی تهران اقدام به برگزاری این  دوره ها نماید. این دپارتمان در تلاش است تا با پیاده سازی آموزش های استاندارد و به روز جهانی و با استفاده از کارگاه های مجهز گامی موثر در تربیت طراحان لباس و دوستداران صنعت مد داشته باشد بگونه ای که علاقمندان بتوانند این حرفه را در قالب کسب و کار به کار بگیرند.این دپارتمان با هدف آموزش های تخصصی مرتبط با گستره هنر و صنعت مد راه اندازی گردیده است. برنامه های آموزشی این دپارتمان دوره های آموزش عمومی و آموزش های تخصصی و فرا تخصصی را در برمی گیرد. مخاطبان آن علاقه مندان به مد و فشن و هم چنین فعالان این حوزه می باشندطراح لباس تا تلاشگران تولید، فارغ التحصیلان رشته ی مرتبط دانشگاهی تا مالکان برندها و مارکت های پوشاک از هنرمندان.

مجتمع فنی تهران نمایندگی شهریار با برگزاری دوره های کوتاه مدت و کاملا کاربردی طراحی لباس در دو سطح مقدماتی و پیشرفته سعی بر تربیت نیروی انسانی توانا، مسلط و کارآزموده در این حوزه دارد. این دوره ها با تمرکز بر روی دروس تخصصی و کارگاهی طراحی لباس تدوین شده است. علاقمندان برای ورود به این دوره های آموزشی نیاز به توانایی و استعداد اولیه طراحی و یا دوخت ندارند، زیرا دوره ها کاملا از پایه تعریف شده است و مهمترین شرط ورود به این دوره ها علاقه و پشتکار هنرجو می باشد.

هنرجو پس از گذراندن سطح مقدماتی موفق به اخذ مدرک طراحی لباس مقدماتی از مجتمع فنی تهران میگردد و وارد سطح پیشرفته می شود. پس از گذراندن هر دو سطح  مدرک دو زبانه دوره ی طراحی لباس از مجتمع فنی تهران به صورت تفکیک شده برای سطح مقدماتی و پیشرفته به هنرجو اعطا می گردد و هنرجویان علاقمند به اخذ مدرک بین المللی پس از ارائه پورتفلیو می توانند علاوه بر مدرک مجتمع فنی تهران، این مدرک را نیز اخذ کنند. امروزه طراحان لباس در دو حوزه طراحی برای تولید انبوه با رویکرد برند سازی و فعالیت در کارگاه های شخصی و تک دوزی در جامعه حضور دارندو هنرجویان فارغ التحصیل پس از پایان دوره می توانند با توجه به علاقه و مهارتهای فردی خویش در حوزه های مذکور مشغول به فعالیت شوند.


ویژگی های دوره:

• فراگیری اصول و مبانی حرفه ای در طراحی مد و لباس در مدت زمان کوتاه

• آموزش زیر نظر اساتید برجسته و امکانات کارگاههای طراحی و دوخت مجهز

• معرفی هنرجویان برگزیده به واحدهای صنعتی و صاحبان صنایع

• آماده سازی هنرجویان در تهیه پورتفولیو جهت ادامه تحصیل

• برگزاری ورکشاپ و سمینارهای آموزشی تخصصی در طول دوره

• برگزاری دوره های فشرده ویژه افرادی که قصد مهاجرت دارند

• برگزاری دوره ها در زمان بعد از ظهر ویژه شاغلین


عنوان دوره
طراحی لباس مشاهده