مجتمع فنی تهران نمایندگی شهریار


مالی و حسابداری


حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع‌آوری، طبقه‌بندی ، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری در شکل‌ها و مدلهای خاص انجام می‌گیرد. تا افراد ذی‌نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون‌سازمانی مثل بانک‌ها، مجامع عمومی سازمان ها ی مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. به همین دلیل کسانی که تسلط به علم حسابداری و نیز تسلط به نرم افزارهای حسابداری ندارند، بیشترکار دفترداری انجام می دهند تا حسابداری، چرا که گزارشها وصورتهای مالی این اینگونه از افراد مطابق استاندارد های حسابداری نیست و پردازش کافی نمی‌شود . برای مثال یک حسابدار تجربی نمی‌تواند براحتی بین دارایی کوتاه مدت و بلند مدت تفاوت قائل شود و یا نمی‌داند که چگونه باید معاملات ارزی را در دفاتر ثبت کرد.

مهارت های لازم برای حسابداری

🔸تسلط به حسابداری مالی خدماتی

🔸تسلط به حسابداری مالی بازرگانی

🔸نرم افزار های جامع حسابداری

🔸اکسل در حسابداری

موقعیت شغلی حسابداری در ایران 

فرصت های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح را در بر می گیرد. و با وجود این که درآموزشگاه های مختلف کشور امشتمل بر ۷۰ نمایندگی مجتمع فنی تهران، دانشجویان بسیاری در رشته حسابداری تدریس می کنند اما تعداد فارغ التحصیلان بیکار این رشته از بیشتر رشته ها کمتر است. چون از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترین کارخانه های کشور حداقل برای تهیه اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نیازمند هستند.

*لیست جامع دوره های در حال برگزاری مربوط به این دپارتمان را به همراه هزینه ها و شرایط برگزاری در همین سایت ملاحضه فرمایید*


عنوان دوره
مالی و حسابداری مشاهده