مجتمع فنی تهران نمایندگی شهریار


مالی و حسابداری


حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع‌آوری، طبقه‌بندی ، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری در شکل‌ها و مدلهای خاص انجام می‌گیرد. تا افراد ذی‌نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون‌سازمانی مثل بانک‌ها، مجامع عمومی سازمان ها ی مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. به همین دلیل کسانی که تسلط به علم حسابداری و نیز تسلط به نرم افزارهای حسابداری ندارند، بیشترکار دفترداری انجام می دهند تا حسابداری، چرا که گزارشها وصورتهای مالی این اینگونه از افراد مطابق استاندارد های حسابداری نیست و پردازش کافی نمی‌شود .
مهارت های لازم برای حسابداری

🔸تسلط به حسابداری مالی خدماتی

🔸تسلط به حسابداری مالی بازرگانی

🔸نرم افزار های جامع حسابداری

🔸اکسل در حسابداری

موقعیت شغلی حسابداری در ایران 

فرصت های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و از پایین ترین سطح تا بالاترین سطح را در بر می گیرد. و با وجود این که درآموزشگاه های مختلف کشور امشتمل بر ۷۰ نمایندگی مجتمع فنی تهران، دانشجویان بسیاری در رشته حسابداری تدریس می کنند اما تعداد فارغ التحصیلان بیکار این رشته از بیشتر رشته ها کمتر است. چون از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترین کارخانه های کشور حداقل برای تهیه اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نیازمند هستند.

*لیست جامع دوره های در حال برگزاری مربوط به این دپارتمان را به همراه هزینه ها و شرایط برگزاری در همین سایت ملاحضه فرمایید*آیا میدانستید حسابداری شغل پولسازیست؟

شرط موفقیت یک حسابدار به روز کردن اطلاعات و یادگیری روشهای نوین حسابداری و استفاده از تکنیکهای مالی و مالیاتی در کار خود است.

سوال خیلی از شما؟

من یک فارغ التحصیل حسابداری هستم ولی:

·          چطوری و از کجا شروع کنم ؟

·         چگونه حسابداری را بطور عملی انجام دهم ؟

·         چطوری مصاحبه کنم و نظر مدیریت رو جلب کنم ؟

·         فرآیند کار حسابداری یعنی چی؟

·         نمیدانم برنامه ریزی مالی به چه شکل باید باشد ؟

·         حسابداراهای موفق چطوری عمل میکنن که درآمدشونم بالاست ؟

·         چطوری بدون سابقه کار تو بازار کار خوب شروع کنم و کار بگیرم؟

·         چه سیستمی رو یاد بگیرم که تاثیر بیشتری رو در افزایش تجربم بگذاره؟

·         چطوری بدون استرس گزارشات قابل قبول به مدیریت ارائه بدم؟

·         وظیفمو در قبال دارایی نمیدانم چون تجربه ندارم؟

·         چطوری میتوم در روز اول شروع کارم نظر مدیریت رو به خودم جلب کنم ؟

·         چطوری زودتر از بقیه صاحب شغل بشم؟

آموزش صرفا نرم افزارمالی دیگر مزیت رقابتی محسوب نمی شود!

پیشنهاد می کنیم اگر بدنبال آموزش صرفا نرم افزارهای مالی هستید پول خود را بیهوده صرف خرید و آموزش این نوع نرم افزارها نکنید. سعی کنید  اپراتور حسابداری  یا حسابدار اپراتور نباشید.  

دوره های حسابداری ویژه بازار کار مناسب چه کسانی است؟ 

این دوره ها اغلب برای کسانی طراحی و برگزار می شود که هیچ گونه اطلاعاتی از علم یا بهتر بگویم حرفه حسابداری ندارند. این افراد معمولا ۲ گروه اصلی را شامل می شوند : گروه اول فارغ التحصیلان رشته هایی غیر از حسابداری که به هر دلیل تصمیم گرفته اند به جای کار در حوزه تحصیلی خود به فکر کار کردن در حرفه حسابداری باشند و گروه دوم کسانی هستند که مدرک دانشگاهی ندارند و با مدرک دیپلم یا حتی پایین تر تصمیم به یادگیری حسابداری دارند و می خواهند حسابدار شوند. بنابراین اگر شما دانش آموخته رشته حسابداری هستید و یا اینکه در این حرفه کار کرده اید و تجربه دارید، برای اینکه تخصص خود را توسعه دهید و بتوانید در شرکت های بهتر و محیط کاری مناسب و دلخواه کار کنید شاید حضور در کلاس های تخصصی حسابداری از جمله حسابداری مالی، حسابداری حقوق و دستمزد، حسابداری پیمانکاری، حسابداری اعتبارات اسنادی و دوره های آموزشی از این دست بیشتر به شما کمک کند. البته اگر فکر می کنید که در دانشگاه چیز زیادی یاد نگرفته اید یا اینکه معلومات شما بیشتر جنبه تئوریک دارد و از انجام کار عملی ترس دارید، در این صورت شرکت در این دوره ها برای شما به عنوان دانش آموخته رشته حسابداری هم کاربرد دارد و مفید است.

بعد از پایان دوره آموزشی در چه شرکت هایی می توانم کار کنم؟ 

در یک تقسیم بندی می توانیم حرفه حسابداری را به حسابداری خدماتی ، حسابداری بازرگانی ، حسابداری پیمانکاری ، حسابداری تولیدی و حسابداری بازرگانی خارجی تقسیم کرد. در کشور ما یا شاید سایر کشورها، بیشتر شرکت ها از نوع بازرگانی و خدماتی هستند یعنی شرکت هایی که کار تولید خدمات یا تجارت و بازرگانی داخلی را انجام می دهند. کار حسابداری برای این شرکت ها  نسبت به سایر انواع شرکت ها معمولا ساده تر است و به همین ترتیب در دوره های آموزشی حسابداری ویژه بازار کار که معمولا برای کسانی تشکیل می شود که تازه قصد ورود به بازار کار را دارند عمدتا به آموزش این نوع حسابداری که اصول و مفاهیم اولیه حسابداری در آن قرار دارد پرداخته می شود. سرفصل های که دراین دوره   اموزش داده می شود :

بخش اول – حسابداری خدماتی

هدف: آشنایی بامباحث مقدماتی درحسابداری محتوا: الف .تعاریف و مفاهیم حسابداری ب . انواع گزارش های مالی ج .حسابداری واحدهای خدماتی د . چگونگی ثبت وقایع مالی ه. وجوه نقد و بانک –  حسابها و اسناد دریافتنی ی . استهلاک دارایی های ثابت تهیه صورت های مالی نهایی اثرات وقایع مالی بر روی فرمول ترازنامه و تعریف انواع حسابها و ماهیت آنها پیش نیاز: ندارد  

 بخش دوم: حسابداری بازرگانی

هدف : تکمیل اطلاعات حسابداری محتوا : حسابداری بازرگانی{روشهای بهای تمام شده کالای فروش رفته  ـتحلیل کدینگ بازرگانی{ حسابداری بازرگانی ـ روش ادواری حسابداری بازرگانی ـ روش ِدایمی حسابداری بازرگانی ـ نحوه تکمیل حسابداری موجودی وکاردکس ( روش های ارزش گزاری موجودی کالا و انبار) حسابداری حسابهای دریافتنی و مطالبات مشکوک الوصول حسابداری اسناد دریافتنی ،سفته،برات و مباحث مربوط به دریافت، وصول آشنایی با استهلاک ها و داراییهای ثابت و روش های محاسبه آن پیش نیاز: مالی خدماتی

بخش سوم  حسابداری مکانیزه

هدف  : آشنایی با نحوه عملکرد نرم افزارهای حسابداری و ارتباط تمامی ساب سیستم محتوا : مروری بر مفاهیم اولیه حسابداری تعریف کدینگ حسابداری آموزش مراحل دفتر داری نحوه تهیه گزارشات مالی آموزش بستن حسابهای دائمی و صدور سند افتتاحیه سال های بعد مخاطب: دانشجویان حسابداری،افرادیکه به صورت تجربی واردحرفه حسابداری شده اند،علاقه مندان به کارحسابداری درهررشته ای پیش نیاز: مالی خدماتی و بازرگانی

 بخش چهارم – چرخه کامل حسابداری شرکت های بازرگانی

هدف دوره: بالابردن مهارت  های افراد در زمینه کار اجرای حسابداری و آشنایی با نحوه حسابداری  انواع هزینه ها و اسناد و فاکتورهای مالی محتوا دوره طراحی کدینگ و ساختار حسابها ارایه یک پروژه از مرحله ثبت تا بستن حساب ها به صورت دستی و مکانیزه در نرم افزار حسابداری آنالیز پروسه خرید آنالیز پروسه فروش آنالیز پروسه خزانه داری آنالیز پروسه هزینه و درآمد آنالیز پروسه انبار آنالیز پروسه  حقوق و دستمزد اظهارنامه مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده مدیریت اسناد اصلاح حساب ها و بستن حساب ها مخاطب دوره:کلیه دانشجویان حسابداری وشاغلین پیش نیاز: مالی خدماتی و بازرگانی

مخاطب دوره :

دانشجویان حسابداری ، افرادیکه به صورت تجربی وارد حرفه حسابداری شده اند،علاقه مندان به کارحسابداری در هر رشته ای


عنوان دوره
لیست دوره های دپارتمان حسابداری مشاهده