مجتمع فنی تهران نمایندگی شهریارشبکه و امنیت اطلاعات


دوره های مهندسی شبکه یکی از دوره های پرطرفدار و کاربردی مجتمع فنی تهران نمایندگی شهریار می باشد که هر ساله زیر نظر برترین اساتید برگزار می گردد. مهندسی شبکه یکی از گرایش های تخصصی رشته کامپیوتر می باشد. وقتی که دو یا چند کامپیوتر به هم متصل می شوند، یک شبکه کامپیوتری ایجاد می شود. تقریبا تمام شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ دنیا نیاز دارند که کامپیوترها و تجهیزاتشان را از طریق شبکه به یک دیگر متصل کنند. برای ایجاد و نگهداری شبکه نیاز به متخصص شبکه های کامپیوتری می باشد و در هر سازمان، یک یا چند متخصص شبکه استخدام می شوند تا بر عملکرد صحیح شبکه نظارت کنند. رشته مهندسی شبکه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و افراد زیادی متقاضی آموزش مهندسی شبکه می باشند که می توانند در دوره های مورد نظر خود شرکت نمایند. کسانی که در دوره های آموزش مهندسی شبکه شرکت می کنند، توانایی طراحی، پیاده سازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری را به دست می آورند و معمولا در واحد انفورماتیک شرکت ها و سازمان ها می توانند مشغول به کار شوند.

دوره های مهندسی شبکه شاخه های مختلفی دارد و هر فردی با توجه به علاقه و استعداد خود می تواند در دوره مورد نظر خود شرکت نماید. از جمله شاخه های آن عبارتند از:

  • دوره +Network

ابتدایی ترین دوره برای ورود به دنیای شبکه، Network+ می باشد که در آن به مسائل ابتدایی و آشنایی با شبکه پرداخته می شود که پیش نیاز دوره های بالاتر می باشد.

  • دوره های سیسکو

دوره های سیسکو (Cisco) یکی از زیر شاخه های مهندسی شبکه محسوب می شود که شامل چندین دوره مختلف و سطح بندی شده است.

ابتدایی ترین دوره پس از دوره Network+، دوره CCNA می باشد، پس از گذراندن این دوره به مراتب می توانید در دوره های سطح بالاتر مانند CCNP Route یا CCNP Switch شرکت نمایید.

پس از گذراندن دوره های نام برده، می توانید در سطح بالاتر یعنی دوره CCNP T-Shoot شرکت نمایید که مدارک این دوره ها بسیار ارزشمند می باشد.

  • دوره های مایکروسافت

دوره های مایکروسافت هم دیگر دوره ای است که در شاخه مهندسی شبکه برگزار می گردد و دوره های مانند MCSE و MCSA در آن برگزار می گردد.

  • دوره های میکروتیک

دیگر دوره ای که در زیر شاخه مهندسی شبکه برگزار می شود، دوره میکروتیک می باشد که طرفداران خاص خود را دارد و یک دوره کاربردی می باشد.

شرکت میکروتیک به منظور آشنایی کاربران و کارشناسان شبکه با دستگاه های این شرکت و توانایی نصب و پیکربندی آن ها، دوره های آموزشی را تعریف و طبقه بندی کرده است.

در کشور ما شغل های زیادی در رابطه با مهندسی شبکه وجود دارد و همچنین در این زمینه مهندسان بسیاری وجود دارد که در شاخه های مختلف مشغول به کار هستند. برای هر کدام از شاخه های مهندسی شبکه شغل های فراوانی وجود دارد که شما با توجه به استعداد و علاقه خود می توانید در آن ها مشغول شوید.

همچنین شرکت ها و سازمان هایی هستند که در زمینه مهندسی شبکه فعالیت می کنند و به دنبال مهندسان جوان و حرفه ای جهت استخدام در این زمینه می باشند.


عنوان درس تعداد ساعت قیمت
+Network 30 990000 مشاهده
MCSA 2019Pack 230 12330000 مشاهده
+Security 30 1980000 مشاهده