مجتمع فنی تهران نمایندگی شهریار


دپارتمان زبان های خارجی


گروه بزرگسال دپارتمان زبان های خارجی فعالیت خود را از سال 1377 با آموزش زبان تخصصی کامپیوتر شروع کرده و امروزه با بهره مندی از اساتید مجرب و تحصیل کرده دوره های آموزش زبان و دارای مدرک بین المللی تدریس زبان و همچنین طراحی سرفصل های آموزشی بر مبنای چارت بین المللی اروپایی و همکاری با مراکز بین المللی همچون ETS، از مراکز برتر کشور در آموزش صحیح زبان انگلیسی می باشدCambridge ESOL ، LTTC.

ارائه و گسترش دوره های آموزشی برای گروههای سنی مختلف، تولید و انتشار مواد آموزشی، برگزاری آزمون های بین المللی، طراحی و اجرای دوره های تربیت مدرس، ارائه خدمات آموزشی به سازمان ها و مراکز خصوصی و دولتی مبتنی بر استانداردهای روز دنیا و متناسب با نیازهای جامعه از عمده فعالیتهای دپارتمان زبانهای خارجی مجتمع فنی نمایندگی شهریار می باشد.

 دوره­ های دپارتمان زبان انگلیسی

دوره­ های ترمیک (عادی)

دوره های ترمیک به سه صورت برگزار می شود:

1)     دوره های دو روز در هفته که محور آن مکالمه است و مخاطب آن بزرگسال بوذه و طول هر جلسه سه ساعت است و دانشپذیر زمان کافی جهت درک مفاهیم و تمرین و مکالمه در فضای اموزشی را دارد. لازم به ذکر است زمان 15 دقیقه ای نیز در میان و اتمام جلسه جهت استراحت و سوالات مربوطه برای  دانشپذیر منظور گردیده است.

2)     دوره های یک روز در هفته ویژه شاغلین (معمولا جمعه ها): زمان هر جلسه با در نظر گرفتن استراحت 15 دقیقه ای در دو بخش، 4 ساعت می باشد. طول دوره نیز که در کلاس های گروهی  8 الی  14 نفره برگزار می شود به مدت 1 ماه و سه هفته به طول  خواهد انجامید.

3)     دوره های فشرده: دوره های فشرده سه روز در هفته و هرجلسه 4 ساعت برگزار می شود. این دوره ها به دلیل در معرض بودن دانشپذیر با فضای زبانی و همینطور ارتقا سطح مکالمه نقش موثری دارا میباشد. افرادی که زمان کافی دارند و به دنبال رسیدن به هدف در زمان کوتاه تری هستند، فرصت شرکت در کلاس های فشرده رو از دست ندهند. لازم به ذکر است توانایی و تلاش مستمر نسبت به کلاس های عادی از پیش نیازهای حضور در این کلاس است. مدت این دوره 1 ماه خواهد بود.


دوره­ های مکالمه ازاد

دوره­های مکالمه آزاد در مقاطع متوسطه تا پیشرفته برگزار میشود که با در نظر گرفتن سطح زبانی دانشپذیر مهارت صحبت کردن شخص را ارتقا می بخشد. لازم به ذکر است موارد زیر متناسب با سطح دانشپذیر هدف گذاری خواهد شد:

- توانایی معرفی و میزان تحصیلات

- توانایی صحبت درباره­ی فعالیت روزمره

- توانایی رفع مشکل در فضاهای عمومی اعم از رستوران، هتل و .....

- توانایی بحث در مورد موضوعات اجتماعی

- ارائه سخنرانی

- توانایی تحقیق و استفاره از عبارات فعلی و مترادفات متناسب با موقعیت مربوطه

-اشنایی با تلفظ ها و سطح روان صحبت کردن و لهجه استاندارد

  

دوره­ های فیلم

-آشنایی با اصطلاحات به روز

-آشنایی با لهجه

-آشنایی با کلمات جذاب کاربردی

 

دوره­ های ترکیبی با آهنگ

-آشنایی با موزیک­های روز دنیا

-آشنایی با لهجه مربوطه

-آشنایی با اصطلاحات و کلمات کاربردی متن اهنگ


آشنایی با ابزار اموزشی و متد
محتویات متد: این متد آموزشی در هر درس قسمتهای خاصی را به چهار مهارت اصلیSpeaking, Listening, Reading, Writing- اختصاص می دهد. در کنار این چهار مهارت به آموزش گرامر و واژگان نیز پرداخته می شود. زبان آموزان پس از فراگیری هر نکته‌ی گرامری به بخش خاصی از کتاب ارجاع داده می شوند که در حکم بانک تمرین های آن نکته‌ی دستوری است. در کنار این برای هر موضوع مورد بحث در هر فایل که از موضوعات جذاب و به روز انتخاب شده اند بانک ویژه ای برای واژگان در نظر گرفته شده است که زبان آموزان را از مراجعه به کتابهای vocabulary بی نیاز می کند. بهره گیری از آهنگ های روز در راستای تقویت مهارت شنیداری زبان آموزان از دیگر نقاط جذاب این متد آموزشی است. با وجود اینکه نویسندگان این متد توجه ویژه ای معطوف تمام مهارتها نموده اند، اما با اختصاص دادن یک بخش خاص به تمرین تلفظ به سبکی بسیار جذاب، در راستای تقویت مهارت گفتاری کوشش ویژه نموده اند. از نقاط قوت این متد که آن را به حق از سایر متدها متمایز می کند توجه نویسندگان این متد به زبان روزمره‌ی انگلیسی است که در قالب آموزش فعلهای دو قسمتی و اصطلاحات روزمره هم در کتاب و هم در لینکهای مطالعه در وب سایت قرار داده شده است. بدین وسیله زبان آموزان قادر خواهند بود زبان انگلیسی را به صورت واقعی بیاموزند و به درستی به کار گیرند و بدین ترتیب در صورت قرار گرفتن در محیط بومی قادر خواهند بود به خوبی نیازهای ارتباطی خود را برطرف کنند.متد American File با بهره گیری از طرح درسی جامع به طور یکسان به تمامی مهارتها می پردازد و با برخورداری از بانک گرامر و واژگان زبان آموزان را از خرید کتابها و منابع متعدد که بعضا مورد مطالعه هم قرار نمی گیرند بی نیاز می کند. ویدیو های کاربردی و جذاب، آهنگ های به روز، اصطلاحات جالب و کاربردی روزمره و صفحه آرایی زیبای کتاب همه و همه از نقاط قوت این متد و برتری آن بر Interchange محسوب می شود. شایان ذکر است که لینکهای مطالعه­ی کتاب American File فرصتی فوق العاده برای تکمیل دانش زبان آموزان محسوب می شود. زبان آموزان پس از گذراندن 5 کتاب فایل از مبتدی تا پیشرفته مطمئن خواهند بود که مهارتهای زبانی لازم را برای شرکت در آزمونهای بین المللی پیشرفته مثل TOEFL یا IELTS را دارا هستند و صرفا با گذراندن یک دوره­ی کوتاه مدت آموزش مهارتهای تست زنی نمره­ی قابل قبولی را کسب خواهند کرد.


آشنایی با کتاب­های اموزشی مجتمع فنی تهران

نام کتاب  American English File Starter

سطح آموزش کتاب: این کتاب برای آموزش دوره مقدماتی و مبتدی زبان انگلیسی استفاده می شود و از نظر سطح بندی بین المللی در سطح  Basic زبان انگلیسی به شمار می­رود که طبق استاندارد سطح بندی اروپا (CEFR)  سطح A1 زبان انگلیسی به شمار می­رود.

اما سطحA1  کاملا در این کتاب تمام نمی شود و مقداری از کتاب دوم یعنی American English File 1 را نیز شامل می شود، پس کسانی که کتاب  Starter را کامل می خوانند در سطح Basic زبان انگلیسی قرار دارند و از نظر سطح بین المللی قسمتی از سطحA1  زبان انگلیسی را مطالعه کرده اند و جهت تکمیل این سطح لزوما باید مقداری از کتاب دوم را نیز مطالعه نمایند. کتاب  Starter شامل 12یونیت می باشد و در دوره عادی این کتاب در2 ترم تدریس می شود.


نام کتاب  American English File 1

سطح آموزش کتاب: این کتاب بعد آنکه زبان آموز سطح مبتدی و مقدماتی زبان انگلیسی را به اتمام رساند مورد  استفاده قرار می گیرد و در سطح Elementary  زبان انگلیسی قرار دارد و از نظر سطح بندی بین المللی (CEFR) بقیه سطح A1 در این کتاب تمام شده و بعد از آن مقداری از سطحA2  را نیز پوشش می دهد. در واقع شما با اتمام این کتاب در سطح A2  زبان انگلیسی یا سطح Elementary قرار خواهید داشت. کتابAmerican English File 1  شامل 12 یونیت می باشد و در 3 ترم تدریس می شود.


نام کتاب   American English File 2

سطح آموزش کتاب: بعد از اتمام کتاب American English File 1 وStarter  زبان آموز کتابAmerican English File 2  را شروع می کنند که در واقع شروع سطح Pre Intermediate  زبان انگلیسی می باشد و از نظر سطح بندی بین المللی  (CEFR) نیز سطح  A2 در این کتاب تمام شده و قسمتی ازB1  شروع خواهد شد. کتابAmerican English File 2  شامل 12 یونیت بوده و در4 ترم تدریس می شود.


نام کتاب  American English File 3

سطح آموزش کتاب: با اتمام سطح Pre-Intermediate زبان آموزان شروع به مطالعه این کتاب می کنند که در سطح Intermediate زبان انگلیسی بوده و از نظر سطح بندی بین المللی  (CEFR)در این کتاب سطحB1  زبان انگلیسی به اتمام می رسد و مقداری از سطح B2 نیز در این کتاب تدریس می شود. کتاب American English File 3  شامل 10 یونیت بوده و در 4 ترم تدریس می شود.


نام کتاب  American English File 4

سطح آموزش کتاب: این کتاب شروع سطح High-Intermediate زبان انگلیسی می باشد و از نظر سطح بندی بین المللی (CEFR) کتاب سطح B2  را کامل تمام می کند. کتاب  American English File 4 شامل10 یونیت می باشد که در 5 ترم تدریس می گردد


نام کتاب American English File 5

سطح آموزش کتاب: این کتاب شروع سطح Advanced زبان انگلیسی می باشد و از نظر سطح بندی بین المللی (CEFRکتاب سطح C1 را کامل تمام می کند. کتاب American English File 5 شامل 10 یونیت می باشد که در 5 ترم تدریس می گردد.


سطح بندی کتاب  American English File 

A1

Basic

American English File Starter

A1 + A2

Elementary

American English File 1

A2 + B1

Pre-Intermediate

American English File 2

B1 + B2

Intermediate

American English File 3

B2

High- Intermediate

American English File 4

C1

Advanced

American English File 5

 

اطلاعات تکمیلی مربوطه سطوح متد

این متد در 5 سطح (از Starter تا Advanced) با فراهم کردن تمرین های تعاملی زبان آموزان را از مبتدی‌ترین سطح تا پیشرفته ترین سطح آموزش می دهد. در تمام سطوح زبان آموزان از منابع متعددی خارج از خود کتاب برخوردارند که از مهمترین آنها می توان به وب سایت متد اشاره کرد که گنجینه ای از تمرین های جذاب برای زبان آموزان و معلمان این متد محسوب می شود. کتاب کار، سی دی و دی وی دی های این کتاب همه در راستای تمرین بیشتر مهارتها در اختیار زبان آموزانند.

 

 

از سوالات متداول زبان آموزان این است که برتری های متد American file بر interchange چیست؟

یکی از دلایل مهم پرسش مکرر این سوال این است که در دهه ی گذشته اکثریت قریب به اتفاق موسسات معتبر در سراسر کشور متد interchange را به عنوان متد اصلی آموزش خود برگزیده بودند. فشرده بودن مطالب، نظم ظاهری، پرداختن به مهارت گفتاری بیش از سایر مهارتها و سادگی آموزش آن برای مدرسان از علل اصلی محبوبیت این متد در میان زبان آموزان و مدرسان قلمداد می شود. از دیگر دلایل جذابیت این متد آن است که زبان آموزان در سطوح پایین نیز قادر به انجام مکالمات روزمره می شوند.

اما در کنار محاسن بی شمار این متد که از نویسنده ی صاحب نامی چون جک سی دیچاردز به حق انتظار می‌رود، ایرادهای زیادی به این کتاب وارد است که از آن جمله اند:
1. بی توجهی به مهارت نوشتاری که در نهایت یکی از مهمترین مشکلات زبان آموزانی محسوب می‌شود که دوره ی
Interchange را به پایان رسانده اند.
2. فقدان بخشی نظام مند درباره­ی شیوه­ی تلفظ و آهنگ کلام در لهجه­ی امریکایی.
3. بی توجهی به بافت روزمره­ی مکالمات در ضبط بخش های شنیداری. تمام متون شنیداری در محیط استودیو پر شده اند که شرایط غیر طبیعی برای انجام مکالمه است.
4. هم پوشی بالای مطالب آموزشی پایه در کتابهای
intro که باعث ملال زدگی زبان آموزان می‌شود.
5. کمبود واژگان کاربردی در متن هر درس که ضرورت ارائه­ی کتابهای واژگان جنبی را ایجاب می کند.
6. عدم وجود حمایت های آنلاین از زبان آموزان در شکل تمرین های کاربردی خارج از کتاب.
7. ویدیوهای کسل کننده، قدیمی و غیر کاربردی کتاب ویدیو.
8. بی توجهی مطلق به آموزش عبارات و اصطلاحات روزمره.
9. قدیمی بودن متد که یکی از بزرگترین ایرادات وارده به یک متد آموزشی در تدریس زبان قلمداد می شود.
10. پایان دوره در سطح
pre advanced که لزوم ارائه ی یک دوره تکمیلی را ایجاب می کند.

 

چرا زبان انگلیسی را در مجتمع فنی تهران بیاموزیم؟

-استفاده متد اموزشی روز دنیا

-شناخت نیازهای اموزشی بزرگسال از مقطع ابتدایی تا پیشرفته

-برنامه­ریزی صحیح به همراه تقویم اموزشی هدفمند

-طراحی سیلاب اموزشی و محتوای متناسب با نیاز دانشپذیر

-استفاده از کتاب­های اموزشی مورد تایید مراکز معتبر بین­المللی

-بهره­گیری از روانشناسی آموزش

 -بهره­گیری از روش های انگیزشی در جهت ارتقا سطح صحبت کردن در زمانی کوتاه­تر

-آماده­سازی جهت شرکت در دوره های ایلتس و تافل

-برگزاری کلاس­های تخصصی زبان

 

 French language 

گروه زبان فرانسه دپارتمان زبان­های خارجی که موفق به اخذ منشور کیفیت آموزش از سفارت فرانسه شده است، با بهره­گیری از مدرسین مجرب و تحصیل کرده آموزش زبان فرانسه و با همکاری با مراکز بین­المللی و برگزاری آزمون، یادگیری زبان فرانسه را برای متقاضیان شیرین و آسان ساخته است.

 


عنوان دوره
Advance مشاهده
Elementary مشاهده
Pre- Intermediate مشاهده
Intermediate مشاهده
Upper Intermediate مشاهده
IELTS Preparation مشاهده